E logo Cicerones

Ve školních rocích 2018/19 a 2019/20 se naše škola účastnila mezinárodního projektu Cicerones in Europe realizovaného v rámci evropského programu Erasmus +. Partnerskými školami projektu byly IES Corona de Aragón ve španělské Zaragoze, Lycee Polyvalent Charles Baudelaire ve francouzském Fosses a I.I.S. “Pantini-Pudente” v italském Vasto. 

Hlavním tématem projektu byla problematika začleňování žáků s odlišnými schopnostmi, sociálním zázemím či původem do třídních kolektivů. Základním výstupem byly tři (čtvrtá mobilita plánovaná na duben 2020 do Zaragozy musela být bohužel kvůli koronavirové epidemii zrušena) zrealizované mobility (vzdělávací pobyty), kterých se vždy zúčastnilo deset studentů a minimálně dva učitelé z každé partnerské školy. Dvacet studentů z naší školy tak mělo postupně příležitost navštívit jednotlivé země projektu a seznámit se zde v praxi s inkluzivními postupy, které praktikují školy zapojené do spolupráce. 

Veškeré cestovní a pobytové náklady byly hrazeny z prostředků EU.

Článek a fotogaleire z první mobility ve Francii (24.-30.3.2019):

Erasmáci pod Eiffelovkou

Francie

 

Článek a fotogalerie z druhé mobility u nás v Rumburku (6.- 11.5.2019):

Erasmáci u nás

Článek a fotogalerie z třetí mobility u nás v italském Vastu (30.9.- 8.10.2019):

Erasmáci v Itálii

 

 

Spolupráce

UK LOGO 2022 RGB  

progeCAD logo

EU MSMT 2022