E logo Cicerones

Ve školních rocích 2018/19 a 2019/20 se naše škola účastní mezinárodního projektu Cicerones in Europe realizovaného v rámci evropského programu Erasmus +. Partnerskými školami projektu jsou IES Corona de Aragón ve španělské Zaragoze, Lycee Polyvalent Charles Baudelaire ve francouzském Fosses a I.I.S. “Pantini-Pudente” v italském Vasto. 

Hlavním tématem projektu je problematika začleňování žáků s odlišnými schopnostmi, sociálním zázemím či původem do třídních kolektivů. Základním výstupem budou čtyři zrealizované mobility (vzdělávací pobyty), kterých se vždy zúčastní deset studentů a dva učitelé z každé partnerské školy. Třicet studentů z naší školy tak bude mít postupně příležitost navštívit jednotlivé země projektu a seznámit se zde v praxi s inkluzivními postupy, které praktikují školy zapojené do spolupráce. 

Veškeré cestovní a pobytové náklady jsou hrazeny z prostředků EU.

Článek a fotogaleire z první mobility ve Francii (24.-30.3.2019):

Erasmáci pod Eiffelovkou

Francie

 

Článek a fotogalerie z druhé mobility u nás v Rumburku (6.- 11.5.2019):

Erasmáci u nás

Článek a fotogalerie z třetí mobility u nás v italském Vastu (30.9.- 8.10.2019):

Erasmáci v Itálii