Ve čtvrtek 17. října jsme se  zúčastnili krajského kola soutěže v robotice Krajská Odysea. Gymnázium Rumburk jsme reprezentovali dva – Filip Doležal ze 7. A a Klára Havlová z 8. A

Ráno v 6 hodin jsme se sešli s panem učitelem Klinským na nádraží v Rumburku a kolem osmé hodiny už jsme byli v Ústí nad Labem. Asi po hodině bloudění centrem města jsme se dostali do budovy Fakulty strojního inženýrství UJEP, kde už na nás čekali jak naši soupeři, tak zbývající členky našeho týmu z Benešova nad Ploučnicí, které společně s námi zastupovali v tomto krajském kole okres Děčín.

Usadili jsme se na naše místa a organizátoři nám společně se zástupci UJEPu a Krajského úřadu vysvětlili průběh soutěže. Soutěž se dělila na dvě části, hlavní a vedlejší a každá část čítala 3 úlohy. V hlavní části jsme dostali za úkol sestrojit elektronické hodiny na nepájivém poli dle návodu, ve Scratchi sestavit program pro průjezd robota vybaveného ultrazvukovým senzorem bludištěm a přenést „kontejnery“ pomocí robota s robotickou rukou pomocí dálkového ovládání. Ve vedlejší části nám zaměstnanci univerzity vysvětlovali, jak pracuje robotické rameno, poté nám ukazovali růžné 3D tiskárny a co všechno dokážou a nakonec nám předvedli, jak se měří rychlost proudění kapaliny laserovým paprskem. Po dokončení všech úloh nás zase zavedli na naše místa a začalo vyhlašování výsledků. Tam jsme po chvíli s obrovským údivem zjistili, že jsme se umístili na prvním místě.

Filip Doležal, 7. A

Odkaz na článek na webu kraje: zde