Říjen 2019, třetí týden měsíce. Pro někoho běžný školní týden, pro náš tým DofE s názvem Pršuto Tým, školitele Marka Wintera a hodnotitelku Illyrii Braychovou to byl začátek dalšího tentokrát mnohonásobně emotivnějšího a nezapomenutelného zážitku v našich životech – Stříbrnozlaté expedice v Itálii. Dne 14.10. 2019 jsme měli sraz na autobusovém nádraží Florenc s vidinou dvaceti hodinové jízdy do Říma a 70-ti kilometrovým pochodem před námi.

Celé dobrodružství začalo v nenápadném, malém, ale krásném městečku jménem Contigliano. S nervozitou jsme 16.10 v 8.30 opustili civilizaci a bez jakékoliv elektroniky vyrazili vstříc Apeninám pouze s mapou, buzolou, světelným mečem, a s tím co jsme si narvali do krosen na další čtyři dny.

V hlavách se nám honilo spustu otázek: Budeme mít dostatek vody? Jak přesně budou vypadat neznačené cesty? Budeme mít kde rozložit stany? Přežijeme hornatý terén v bezpečí a hlavně ve zdraví?

Na všechno jsme během čtyř dnů, s nadsázkou řečeno v divočině, nalezli odpovědi. Některé byly pozitivní a některé zase o něco méně. Pojďte si vyslechnout náš příběh na cestovatelský pátek a do čajovny Na Kopečku o tom jak nás pronásledovali toulaví psi, jak jsme museli bloudit pešinkami, které na mapách byly vyznačeny jako asfaltová cesta, i jak jsme přespávali u jeptišek v klášteře., třetí týden měsíce. Pro někoho běžný školní týden, pro náš tým DofE s názvem Pršuto Tým, školitele Marka Wintera a hodnotitelku Illyrii Braychovou to byl začátek dalšího tentokrát mnohonásobně emotivnějšího a nezapomenutelného zážitku v našich životech – Stříbrnozlaté expedice v Itálii. Dne 14.10. 2019 jsme měli sraz na autobusovém nádraží Florenc s vidinou dvaceti hodinové jízdy do Říma a 70-ti kilometrovým pochodem před námi.

Lucie Kvapilová 7.A