Je pátek 29.11. a většina studentů míří domů si po těžkém týdnů odpočinout. Ale ne všichni. Ten zbytek čeká na to, až budou moct pomoct s organizací na den otevřených dveří, který se koná poslední listopadový den. Učitelé utíkají z jedno patra do druhého, pořád něco shání, upravují třídy, žáci pomáhají, minuty utíkají a sobota se  přibližuje čím dál rychleji. Někteří studenti odchází domů až v 18:00. Učitelé ještě později. Jdeme spát s pocitem, že snad jsme vše udělali a zítra nás čeká jen prezentace.
Ráno dorážíme na Gymnázium, které je poprvé vyzdobené a zaměřené na téma Hvězdných válek (Star Wars). Můžete si poslechnout něco o projektu DofE od Dartha Vadera, zjistit jak se dorozumívají pomocí číslic lidé z této galaxie na hodině matematiky, zjistit něco o jejich planetě od Mistra Yody a mnoho dalšího. Akci doprovázel i školní sbor, který představil nové naučené písně, na které se můžete těšit na jejich vánočním koncertě. Ve 12 hodin se zamkly dveře Gymnázia a přišel čas na úklid.
Musím říci, že tentokrát jsem se více podílel na spoluorganizaci tohoto dne a bylo vidět, že je velmi těžké a časově náročné tento den připravit. Proto jsem rád za každou ruku, která se přidala v pátek nebo v neděli k dílu, ale další dík patří studentům, kteří se přišli v sobotu podívat a případně pomoci s prezentací našeho gymnázia. Jsem moc rád, že i přesto, že je tato akce dobrovolná, tak se studenti k učitelům a gymnáziu neotočí zády a pomůžou.

Jan Štefl (6. A)