V pondělí 2. prosince 2019 dosáhla naše škola na další florbalový úspěch. Tentokrát ve varnsdorfské sportovní hale, kde se konalo okresní kole turnaje dívek Florbal Challenge. Tento turnaj je určen žákům a žákyním narozených v letech 2002 až 2004, týká se tedy především prvních a druhých ročníků středních škol.

Do okresního kola se přihlásily čtyři týmy. Kromě Gymnázia Rumburk to byla VOŠ a SŠ Bratislavská Varnsdorf, SLŠ Šluknov a OA a SZŠ Rumburk. Naším cílem bylo postoupit do krajského kola, což vyžadovalo jediné – vyhrát celý turnaj.

První zápas, který jsme odehrály se žákyněmi z Bratislavské, se od začátku vyvíjel velmi dobře. Poměrně brzy se nám podařilo vstřelit první gól, a i když soupeř opakovaně útočil na naši branku, nakonec jsme zvítězily 3:0.

V následujícím zápase nás čekaly loňské vítězky ze SLŠ Šluknov. Zápas byl velmi náročný, ale po vyrovnaném souboji se hráčkám gymnázia podařilo uhájit těsné vítězství 3:2, což dávalo velké šance na výhru v turnaji.

Na závěr nás čekala OA a SZŠ Rumburk. Velmi brzy se ukázala převaha našeho týmu a nakonec jsme zápas ovládly celkovým skóre 7:0.

V týmu Gymnázia Rumburk zavládlo velké nadšení. Díky třem výhrám jsme ovládly celý turnaj a konečné 1. místo zároveň znamenalo i postup do krajského kola, které se uskuteční v lednu v Teplicích

Děvčata si všechny zápasy užila a je skvělé, že jejich úsilí bylo odměněno.

Kamila Veselá

Tým Gymnázia Rumburk:

Ema Kaštánková, Katka Nedvídková (obě 5. A), Adéla Pavlíčková, Martina Hermanová, Eliška Radová, Petra Krištofová, Adélka Marešová, Nikola Křenková (všechny 6. A), Valerie Elstnerová, Quynh Trang Pham (obě 3. C)