Prednaska_medicina.jpg

Ve středu 22. září navštívili Gymnázium Rumburk dva absolventi naší školy a současní studenti všeobecného lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové David Lichtenberk a Vojta Trmal. Oba budoucí doktoři se zde, v rámci besedy, setkali s potenciálními uchazeči o studium lékařství.

David s Vojtou posluchačům velmi zajímavým způsobem předali mnoho informací o jejich cestě na vysokou školu, o nástrahách přijímacích řízeních a jak v nich co nejlépe uspět, o studentském bydlení a studentském životě obecně.

O tom, že je studium lékařství stále více atraktivnější svědčí poměrně vysoká účast našich žáků na této besedě. Ze všech tříd druhého, třetího a čtvrtého ročníku se sešlo cca 40 žáků, kteří v tuto chvíli zvažují právě studium lékařství. Doufejme, že jim získané informace pomohou v jejich snažení a že alespoň malá část z nich se již s titulem Mudr. vrátí do našeho výběžku.

Mgr. Marek Simandl