Action disabled: backlink

Cvičení z fyziky

Níže naleznete pracovní listy a snad časem i další materiály. Dokumenty jsou ve formátu ODF (open Document Format), který přečte většina kancelářských balíků (MS Office, OpenOffice.org, LibreOffice, Office602). Chcetel-li je zpracovávat v počítači, doporučuji nainstalovat a začít používat OpenOffice.

Reklama: dejte šanci OpenOffice

OpenOffice.org je balík kancelářských programů poskytující stejné funkce jako Microsoft Office. Je navíc zdarma, umí pracovat s více různými formáty a je plně v češtině. Ve formátu OpenOffice.org jsou i zde publikované návody. Zkuste ho! Více najdete na Openoffice.cz

Laboratorní úlohy

Lab 01 - určení reakční doby. pracovní list tu: reakcni_doba.odt

Lab XX - Keplerovy zákony a jiné trable. Pracovní list tu: prac_l_kepler.pdf

Dobrovolné domácí úkoly

Dobrovolné domácí úkoly se odevzdávají na podepsaném samostatném papíře, opatřené komentáři (nestačí výpočet)

  • „Kuchyňský příklad“ na ukázku toho, že při odčítání nepřesných čísel se sčítá absolutní odchylka, a že při dělení dvou nepřesných veličin se sčítá relativní odchylka (do 16.10.2015)
  • Korektní matematické vyjádření pro tvrzení, že při sčítání nepřesných čísel se sčítá absolutní odchylka a že při násobení nepřesných čísel se sčítá relativní odchylka (do 16.10.2015)
  • Názor podpořený argumentem, jak velká je odchylka odmocniny nepřesného čísla. (nestačí tedy napsat „odchylka je třikrát větší“. Musíte napsat proč.) (do 16.10.2015)
seifert/gymrbk/cviceni-z-fyziky/start.txt · Poslední úprava: 13.04.2019 00:00 autor: 127.0.0.1
CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 4.0 International
Driven by DokuWiki Recent changes RSS feed Valid CSS Valid XHTML 1.0