Search

Radost i smutek s děravým míčkem

Ve středu 27. 3. 2024 se těsně před začátkem velikonočního volna konala další část Olympiády základních škol, které se účastnili i žáci nižšího gymnázia naší školy. Tentokrát se bojovalo ve florbalu. Gymnázium Rumburk postavilo jak dívčí, tak i chlapecký tým.
Chlapci po střídavých úspěších ve skupinových zápasech postoupili do semifinále, kde ale nestačili na Gymnázium Varnsdorf. V zápase o třetí místo se ZŠ Náměstí E. Beneše, ale srdnatě zabojovali a nakonec slavili bronzové umístění.
Vývoj v turnaji děvčat byl výrazně odlišný. Po skvělých výkonech ve skupinových zápasech, kde soupeřkám naše florbalistky nedaly žádnou šanci a všechny zápasy s převahou vyhrály, stejně tak jako semifinále se ZŠ Náměstí E. Beneše, nás čekalo ve finále s Gymnáziem Varnsdorf nemilé překvapení. Soupeřky využily oho, že si naše hráčky daly smolně vlastní gól, a podařilo se jim zápas otočit k těsnému vítězství 2:1.
Druhé místo děvčat v celém turnaji je úspěch, nicméně všichni jsme doufali ve vítězství. I o tom je ale sport a porážky k němu patří. O to více určitě děvčata zabojují na dalších turnajích.
Všichni naši žáci, kteří se turnaje zúčastnili, zaslouží poděkování za skvělou reprezentaci naší školy a budeme se těšit na další souboje při pokračování Olympiády ZŠ v červnu.

Kamila Veselá