Search

Přehled kroužků 2023/2024

Přehled probíhajících nepovinných aktivit a kroužků pro školní rok 2023/24:

1. Čtenářský klub

Vyučující: Lenka Nedvídková
Určen pro: všechny zájemce z nižšího i vyššího gymnázia, hlásí se osobně ve školní knihovně
Termín: 1x za 14 dní od 13.50 do 15.20
Místo konání (učebna): 5.A
Náplň: čas na čtení, čtenářské dílny, povídání o knihách, čtení, jazykové hry, spolupráce při propagaci školní knihovny

2. Dorovnávací kroužek matematiky pro 1. ročníky VG

Vyučující: Veronika Laubrová
Určen pro: 1. C, 1. D
Termín: pondělí 7:05 – 7:50, úterý 15:00 – 15:45
Místo konání (učebna): Hud (pondělí), 1.C (úterý)
Náplň: Hodiny budou věnovány procvičování a prohlubování znalostí z matematiky.

3. Klub deskových her při Gymnáziu Rumburk

Vyučující: Lukáš Melichar
Termín: pátek 14.30 – 16.30
Místo konání: učebna 3. A
Pro koho: prima – oktáva
Náplň: moderní deskové hry všech žánrů a rozličné tematiky (od fantasy, sci-fi, horror, historické hry i hry ze současnosti).
Více info IG: @klub_deskovek_gr

4. Školní televize GymBreak

Vyučující: Lukáš Melichar Termín: dle dohody
Místo konání: učebna 3. A
Pro koho: prima – oktáva – zájemci o média
Náplň: Redakce školní televize se objektivem kamery snaží zachytit dění na škole, vytváří reportáže ze školních akcí, točí rozhovory a ankety. Žáci se učí psát reportáže, vystupovat před kamerou, natáčet s kamerou, atd.

5. Debatní klub

Vyučující: Lenka Havlíčková
Termín: dle dohody
Místo konání: po dohodě
Pro koho: vyšší gymnázium
Náplň: Hodiny budou zaměřeny na rozvoj komunikačních a debatních dovedností

6. Roboti aneb hrajeme si rádi

Vyučující: Ing. Jaroslav Klinský, Mgr. Robert Seifert
Určen pro: všechny
Termín: středa 14:00 – 15:30
Místo konání: LVT3
Náplň: Stavba a programování robotů ze stavebnice LEGO® MINDSTORMS® EV3 s možností účasti na soutěžích, programování BBC micro:bitů (chytrá elektronika), základy práce s 3D tiskárno

7. Volejbal

Vyučující: Mgr. Miroslav Kvíz
Určen pro: prima - oktáva
Termín: pondělí 14:30 - 16:00
Místo konání: tělocvična gymnázia
Náplň: výuka a procvičování volejbalových dovedností, hra

8. Florbal chlapci

Vyučující: Mgr. Miroslav Kvíz, Mgr. Marek Winter
Určen pro: studenti primy - oktávy
Termín: úterý 14:30 - 16:00, čtvrtek 14:30 - 16:00
Místo konání: tělocvična Obchodní akademie
Náplň: nácvik a procvičování florbalových dovedností, hra Cena: 700,- Kč/školní rok

9. Florbal dívky

Vyučující: Mgr. Kamila Veselá
Určen pro: studentky primy - oktávy
Termín: MG pátek 13:45 - 14:45, VG pátek 14:30 - 15:30
Místo konání: tělocvična Obchodní akademie
Náplň: nácvik a procvičování florbalových dovedností, hra Cena: 350,- Kč/školní rok

10. Veslování, posilovna, stolní tenis, DofE

Vyučující: Mgr. Marek Winter, Mgr. Miroslav Kvíz
Určen pro: prima - oktáva
Termín: pondělí 14:30 - 15:30, nebo dle domluvy
Místo konání: posilovna gymnázia a LVT 3
Náplň: posilování, veslování, hraní stolního tenisu, aktivity DofE

11. Otužování

Vyučující: Mgr. Marek Winter
Určen pro: prima - oktáva
Termín: pátek 15:15 - 16:00, nebo dle domluvy
Místo konání: vody v blízkosti Rumburku
Náplň: základy otužování

12. Zdravotní TV a jóga

Vyučující: Mgr. Marek Winter Určen pro: prima - oktáva
Termín: čtvrtek 14:30 - 16:00 nebo dle domluvy
Místo konání: posilovna gymnázia
Náplň: zdravotní cvičení, protahování, základy jógy

13. Doučování matematiky pro sekundu

Vyučující: Mgr. Lenka Laubrová
Určen pro: 2.A
Termín: středa od 7:00 či v jiném čase dle dohody
Místo konání (učebna): ředitelna či volná učebna
Náplň: procvičování a prohlubování znalostí z matematiky

14. Doučování z chemie pro 1. ročníky

Vyučující: Mgr. Václav Krejčí
Určen pro: 1. C, 1. D
Termín: středa 7:15 dle dohody se zájemci
Místo konání (učebna): chemie
Náplň: procvičování a prohlubování znalostí z chemie

15. Čeština pro Ukrajince

Vyučující: Tereza Masopustová
Určen pro: ukrajinské studenty
Termín: pátek 14:25 – 15:10
Místo konání (učebna): MU
Náplň: Hodiny budou zaměřeny na výuku českého jazyka - komunikace na daná témata, konverzace, poslech, práce s texty