Search

Wir sprechen gut Deutsch!

Výsledky olympiády z německého jazyka

V lednu a v únoru 2024 opět proběhla školní a okresní kola olympiády z německého jazyka. Ve třech kategoriích soutěžilo celkem 130 žáků napříč ročníky. I. kategorii vyhrála Anna Holešinská ze 2.A, 2.místo získala její spolužačka Kateřina Brabencová, na bronzovém místě uspěl Duc Hung Dinh (Míša) ze stejné třídy.
Anna i Kateřina byly úspěšné i v okresním kole, kde získaly 1. a 3. místo ve své
kategorii. Ve II. kategorii 1. místo patří Nguyen Tra My (Simona) ze 3.A, 2.místo Anně Steklé
a 3. místo obsadil Vojtěch Vejvančický, oba ze 4.A. Nguyen Tra My (Simona) vyhrála svou kategorii v okresním kole a bude naši školu reprezentovat na konci března v krajském kole.
Držíme jí palce!
III.kategorii vyhrála Tran Thuy Nhi (Bára) ze 7.A, v patách jí byl Max Warlop a na
třetím místě skončila Kateřina Blažková ze 2.D. V okresním kole 2. místo pak získala Bára.
Speciální kategorii určenou žákům, kteří mají nebo měli možnost aktivně mluvit německy, na naší škole vyhrála Sophia Elisabeth Sidorr ze 4.A. Za ní na 2.místě skončil Janko J. Feimann a 3.místo získal Jan Petříček, oba ze 3.A.

Všem moc děkuje za účast a gratulujeme k úspěchu!
Dita Hlaváčová