Search

Stříbrná radost

Krásné sportovní zážitky přineslo děvčatům z vyššího gymnázia okresní kolo ve
florbalu středních škol. Turnaj se konal v pátek 12. dubna 2024 ve sportovní hale ve
Varnsdorfu, takže odpadlo úmorné cestování do Děčína, které je typické pro většinu
okresních soutěží, kterých se naši žáci účastní.
Hráčky Gymnázia Rumburk čekaly tři těžké zápasy v konkurenci děčínských středních
škol. První zápas se Střední školou řemesel a služeb začal ve velmi rychlém tempu. Už ve
dvanácté vteřině jsme vstřelily první gól a naše celková převaha se pak zúročila v konečném
výsledku 7:3. Další zápas s Libverdou byl mnohem vyrovnanější, čemuž odpovídal i konečný
stav 1:1.
Nejtěžší soupeř nás čekal na závěr. Žákyně EOA Děčín obhajovaly loňské vítězství a
od začátku ukazovaly kvalitu svého týmu. Až do úvodu druhého poločasu se ale našim
hráčkám dařilo být rovnocenným soupeřem. Pak bohužel do naší branky padly dva rychlé
góly a celková prohra 1:4 nakonec stvrdila vítěznou obhajobu našich posledních soupeřek.
Díky výsledkům v předchozích zápasech se nám však podařilo uhájit stříbrnou příčku,
a tak i přes porážku v posledním zápase panovala v týmu Gymnázia Rumburk radostná
nálada.
Dobrý výsledek je tak i příslibem do dalších turnajů. Ten nejbližší nás čeká na konci
května v rámci varnsdorfských Letních her mládeže.
A kdo že nás tak dobře reprezentoval? Do branky se postavila neohroženě Kája
Tlapáková, kterou vydatně doplňovaly její spolužačky ze 7.A Barka Tran, Hanka Pham a
Helenka Jirásková. Na střídačce jsme dále mohli vidět sextánky Natku Zavadskou a Marcelku
Zelieskovou, z 3.C Terku Podolákovou, z 2.C Báru Kolaříkovou a ze 2.D Terku Polívkovou.
Všechna děvčata bojovala ze všech sil a zaslouží si velkou gratulaci.

Kamila Veselá