V úterý 11. listopadu jsem se já a další spolužáci z Gymnázia v Rumburku vypravili do Děčína na matematickou olympiádu. Byla jsem hodně nervózní, protože to byla moje vůbec první účast v takové soutěži. Cesta autobusem byla dlouhá, a tak jsme si jí krátili povídáním. Když jsme vystoupili z autobusu, vyrazili jsme k Domu dětí a mládeže, kde se soutěž konala. Po potvrzení účasti jsme všichni dostali čokoládu. A pak už to začalo. Posilnění čokoládou jsme se vrhli na zapeklité matematické úlohy. Soustředění bylo cítit všude kolem. Po jejich dokončení jsme napjatě čekali na vyhlášení výsledků.
Z našich řad byla nejúspěšnější Gabriela Krylová – moje spolužačka z primy, která se umístila na 2. místě. Zabodovala i Martina Růžičková z 2.A, která obsadila 1. příčku.
Holky ukázaly, že matematika není jen výsadou kluků a byli jsme na ně pyšní. I pro mě to byla dobrá zkušenost, vím, v čem se můžu ještě zlepšit.
Bára Holešinská




