Search

Jeden den v Berlíně

Konečně nadešel námi všemi očekávaný den, 27. 9. 2018, kdy jsme se vydali vstříc novým zážitkům na exkurzi do Berlína. Tohoto výsadního práva se dostalo nám, dalo by se říci mazákům gymnázia, jelikož jsme tu ze studentů nejstarší. Nicméně do počtu jsme přibrali i pár septimánů, aby si také odpočinuli od náročného studia. Vše se odehrávalo pod dozorem našich učitelů: p. Krákorové, p. Voldřichové, p. Simandla a p. Israela.

Jen co jsme vyrazili, sdělili nám učitelé nemilou zprávu: ten den si naplánoval návštěvu Berlína i turecký prezident Erdogan. Tuto událost měly doprovázet i demonstrace v centru města. Sice nás to nepotěšilo, ale jsme odvážní, tudíž nás to od výletu neodradilo.

Počasí nám však přálo, bylo teplo a obloha krásně modrá, jen místy zatažená rudými tureckými vlajkami. Takže jsme si náladu zkazit nenechali.

Rozdělili jsme se na předem určené skupinky a vyrazili na prohlídku historického centra. Měli jsme v plánu navštívit známé památky jako např. Berlínský dóm, Braniborskou bránu, Berlínskou televizní věž, budovu Říšského sněmu … Bohužel jsme se do některých míst nedostali kvůli všudypřítomným bezpečnostním opatřením.  Přesto jsme si vychutnali atmosféru velkoměsta, která díky zástupu policejních aut a zátarasů získala na dramatičnosti. Ti, co navštívili Alexanderplatz, mohli navíc pocítit náladu typického německého jarmarku, který nám připomněl nejenom blížící se vánoční trhy, ale i právě probíhající Oktoberfest v Mnichově. Taktéž jsme měli možnost pochutnat si na nejednom tradičním německém jídle, jako je Currywurst a další. Myslím, že jsme si exkurzi velmi užili. Ale hlavní je, že jsme se také všichni ve zdraví vrátili.

Krebsová, Chadimová, 4. D