Search

Z-D exkurze Gymnázia Rumburk

Měsíce plánování a hledání informací vedly jen k jednomu cíli, a to zeměpisně-dějepisné exkurzi, kterou naše škola pořádá již dvacet let. V neděli 2. června se u budovy gymnázia sešly třídy 6. A, 2. C a 2. D. Spolu s učiteli jsme vyrazili za přírodou a památkami Středočeského kraje, za bolavýma nohama. Hlavně nás však čekal týden bez školy.

Ubytovali jsme se v kempu v Řevnicích, který ležel hned u řeky Berounky. Kemp kromě chatiček, kuchyně, jídelny a volejbalového hřiště nabízel také spoustu pavouků a komárů, ze kterých jsme měli obrovskou radost…

V rámci tříd jsme byli rozděleni do malých skupinek. Každá skupina si na jeden den naplánovala výlet, na který jsme vyrazili již časně zrána za doprovodu dvou pedagogů. K památkám jsme se dopravovali vlakem, autobusem, ale převážně a hlavně našima vlastníma nohama. Za ty čtyři dny strávené na výletech jsme stihli navštívit jeskyni Kodu, Koněpruské jeskyně, lom Kobyla, Karlštejn, Malou a Velkou Ameriku, Bubovické vodopády, zámek Dobříš, Památník Karla Čapka, poutní areál Skalka, Křivoklát, naučnou stezku Brdatku a mnoho dalších míst. Do kempu jsme se vraceli v odpoledních až večerních hodinách. Sílu nám pak vrátila dobrá domácí večeře od paní Fohlové, která se o nás starala. Sama by to všechno samozřejmě nestihla, a tak jí pomáhala ranní a večerní služba, kterou tvořili vybraní studenti. Tato služba měla na starost prostírání, vydávání jídel, úklid jídelny a také neoblíbené mytí nádobí. Po večeři pak proběhlo zhodnocení celého dne a zároveň jsme dostali informace ke dni následujícímu. Ve 22:00 jsme se podle večerky zavřeli do chatek a o hodinu později zalehli do postelí. Ukolébavku nám při usínání po náročném dni hrály vlaky projíždějící nedaleko kempu každých deset minut.

Díky této exkurzi jsme si vyzkoušeli, jaké to je naplánovat sami trasu, dohledat si spoj a dopravu do daného místa a přitom podat spolužákům výklad, který by je nenudil a obohatil.

Pozitivní na této exkurzi bylo určitě to, že jsme navštívili plno zajímavých míst, někteří z nás dokonce poprvé. Strávili jsme příjemný čas s našimi spolužáky, učiteli, ale i s paralelními třídami. Pro některé z nás to možná bylo hodně vyčerpávající, ať už délka výletů, nebo úmorné horko. Ale všichni jsme přežili a odvezli si spoustu nových zkušeností a zážitků.

Jana Le a Aneta Jandová, 6. A